Агробізнес Росії на межі

Почесну місію замінити санкційні продукти вітчизняними у Росії покладають на "імпортованих" аграріїв. За допомогою втікачів з Донбасу там вирішили відродити сільське господарство.

Шукачів "Путінського раю" направляють у села і чекають від них високих врожаїв. Село у Тульській області Росії поросле високими бур'янами. Кілька тижнів тому сюди прибули три десятки українських переселенців з окупованих бойовиками територій.

З їх допомогою місцеві фермери хочуть врожаї вирощувати і села відроджувати. Українці дійсно мають хист до роботи на землі. І це не просто красиві слова. Заселити цілину і зробити з Росії потужну аграрну державу уже пробували. І в тому числі за участі українців. Та й дременули до північного сусіда не найкращі представники нації.

Наразі, аграрний бізнес в Росії не по зубах навіть досвідченим. Підприємець американського походження Джон Копіски вирішив позбутися господарства у Володимирській області. Відсутність умов для розвитку — пояснив він самому Путіну.

Пробитися на ринок не так вже й просто. Натхненна боротьбою з імпортними смаколиками Анастасія з Курська започаткувала своє господарство. Але обіцяні преференції не діють. Тепер вона обіцяє спалити врожай.Те, що господарювати за російськими правилами важко — вже зрозуміли і аграрії в Криму. Хоча ще кілька місяців тому пропагандисти розповідали, що саме Україна занапастила на півострові сільське господарство. Проте, ділитися з Кримом новими комбайнами Росія поспішає. Натомість тамтешній міністр сільського господарства просить їх в України.

Міністр попросив українських фермерів не позичати комбайни окупантам Криму. Окупанти й так встигли привласнити більше сотні наших машин. У сільському господарстві України теж не без проблем, проте нагодувати себе Україна завжди могла. Ще й на продаж залишається.

Автор сюжету — Олександра Ревуцька.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua